Muzikál třetího věku

Burian – Šiktancová - Vavříková

MUZIKÁL TŘETÍHO VĚKU

Divadelní spolek BodyVoiceBand připravil ke svému pátému výročí premiéru autorské inscenace Jaroslavy Šiktancové a Elišky Vavříkové, na jejímž začátku stála nabídka písničkáře a hudebníka Jana Buriana. Ten dal BVB k dispozici 22 svých písní. Režisérka Jaroslava Šiktancová a choreografka Eliška Vavříková z nich zhruba polovinu vybraly a stvořily Muzikál třetího věku – svébytnou tanečně hudební inscenaci, která hovoří o všedních podobách stáří. 

Málokterá samota je tak konkrétní a bezvýchodná, jako samota, kterou potkávají staří lidé. Jak myslet na stáří, a nebát se? Jan Burian ve svých písních ruší tuto bariéru strachů a portrétuje křehký svět stárnoucího člověka i jeho děs z potenciální nemohoucnosti. I proto, že stáří zůstává stále odsouvaným tématem, vybraly si je Šiktancová s Vavříkovou, pro svůj záměr. „Stáří totiž přichází nenápadně a nehlučně,“ říká režisérka Jaroslava Šiktancová „- ale ne vždy moudře a důstojně, jak bychom si všichni přáli.“ A zde se proto nabízelo toto odsouvané téma ztvárnit a reflektovat skrze těla mladých interpretů, někdy až s krutým nadhledem.

Aranží Burianových písní se ujali stálí spolupracovníci divadla BodyVoiceBand, členové Bizarre bandu Dušan Navařík a Zdeněk Dočekal.

režie a kostýmy

Jaroslava Šiktancová 

choreografie

Eliška Vavříková 

scéna

Pavel Kodeda 

hudební aranžmá

Dušan Navařík, Zdeněk Dočekal a František Tomášek

choreografie tanga 

Patricie Antar Poráková

hrají

Marie Štípková, Eliška Vavříková, Iva Vejražková, Vojtěch Bartoš, Marek Mikulášek, Šimon Pliska 

a

 Bizarre Band ve složení: Dušan Navařík, Zdeněk Dočekal, Klára Suchanková, František Tomášek, Pavel Husa, František Kukula, Petr Zatloukal, Michal Kostiuk a Jan Burian

premiéra: 30. 11. 2018 ve Venuši ve Švehlovce 

délka: 60 minut bez přestávky 

Inscenace vznikla za podpory Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy, Nadace Český literní fond, HAMU a Venuše ve Švehlovce

Muzikál třetího věkuMuzikál třetího věkuMuzikál třetího věku